freereality-horny-banner-3d-prehliadky-domov.png

 

NOVINKA - export vaších ponúk z areality.sk - ZADARMO

Ak ste realitná kancelária ktorá inzeruje na areality.sk máme pre vás NOVINKU ! Môžte si nastaviť export všetkých vaších ponúk z areality.sk na naš portál Freereality.sk a to úplne ZADARMO, bez akýchkoľvek ďalších poplatkov ! Stačí aby ste si túto službu aktivovali na areality.sk. Urobte to ihneď a zvýšite si šance pri hľadaní kupujúceho. 

 

1. Koľko stojí vloženie inzerátu na freereality.sk ?

Vloženie inzerátu na freereality.sk je ZADARMO. Na freereality.sk môžete nehnuteľnosť  ( ponuku ) vložiť, upravovať a nebude Vás to stáť ani cent. Neponúkame žiadne skryté platby.

  

2. Mám "nahodenú" nehnuteľnosť na freereality.sk a chcem ju "posunuť na poprednú pozíciu. Čo mám robiť ?

Stačí ak kurzor nastavíte na akýkoľvek inzerát,  v pravej časti sa ukáže kolonka "Topujte tento inzerát". následne naň kliknete a po zobrazeni polička Topovanie inzeratu čislo ..... si vyberiete hodnotu kreditu. Pošlete SMS s uvedeným kodom na číslo 8866 a čakáte na potvrdenie platby prostredníctvom SMS.  To je všetko 

 
Podľa hodnoty SMS získate počet kreditov, ktorý automaticky posúva vašu nehnuteľnosť pred ostatné inzeráty !
 
Kredity:   SMS  za   1 €        =   1 kredit
               SMS  za   1,90 €   =   2 kredity
               SMS  za   2,80 €   =   3 kredity
 
Inzeráty sú umiestnené podľa počtu kreditov. Platnosť každej SMS ( kreditu ) je 14 dní

 

3.Je bezpečné predávať, kupovať, či prenajímať cez freereality.sk? Čo keď narazím na podvodníkov?

Realitný trh nie je miesto úplne bez rizika. Hlavnou výhodou našej služby je že ak má niekto záujem o nehnuteľnosť je povinný kontaktovať majiteľa mailom kde je potrebné uviesť svoje údaje. Je potrebné dávať si pozor, predovšetkým u transakcií pri predaji a kúpe nehnuteľností. V týchto prípadoch je najistejšie využiť služby profesionálov a buď advokátsku kanceláriu alebo skúseneho realitného obchodníka.  Výhodou je že vám vieme odporučiť takýchto profesionálov.

 

Pokiaľ máte nejaké pochybnosti ohľadom zálohy, samotného procesu platby či prevodu nehnuteľnosti neváhajte a zašlite nám vaše "obavy" na naš mail: kontakt@freereality.sk 

a my vám radi odpovieme na Vaše prípadné otázky alebo nejasnosti.

 

4. Čo je deaktivácia ponuky?

V sekcii moja kampaň môžete pomocou tlačidla “deaktivovať ” odobrať Vašu ponuku z databázy aktuálnych ponúk. Táto ponuka sa tým trvale nezmaže, len sa nebude návštevníkom portálu freereality.sk zobrazovať. Ponuku je možné kedykoľvek opätovne aktivovať.

 

5. Môžem vloženú ponuku neskôr upraviť?

Áno, v sekcii moje inzeráty, môžete svoju ponuku kedykoľvek upraviť, pridať či odobrať fotky alebo v prípade neaktuálnosti deaktivovať. 


6. Ako je zaistená aktuálnosť ponúkaných bytov?

Za aktuálnosť ponúk zodpovedá predovšetkým ich vkladateľ. Portál freereality.sk  však napomáha udržiavať databázu aktuálnu pomocou pravidelne zasielaných emailov na adresu vkladateľa, pri ktorých nepotvrdení sa ponuka deaktivuje. Vkladateľ ju môže kedykoľvek spätne aktivovať. 

 

7. Čo by mal váš inzerát obsahovať?

Vo formulári pre zadanie inzerátu máte možnosť vlastnými slovami opísať ponúkanú nehnuteľnosť. Popis by mal byť stručný, jasný a výstižný. Vyzdvihnite vlastnosti, ktoré sú podľa vás najdôležitejšie. Napr. "zaujímavá cena", "po celkovej rekonštrukcii" a podobne. Nič vašu nehnuteľnosť nepopíše lepšie než fotografie. Preto vám ponúkame možnosť vložiť ich až 30. Uvedomte si, že práve podľa fotografií sa kupujúci najčastejšie rozhodujú, či sa budú o nehnuteľnosť ďalej zaujímať. Vždy je lepšie ukázať fotografiu, aj keď si myslíte, že na nej váš byt nevyzerá najlepšie. Mnoho kupujúcich si prezerá iba ponuky s fotografiami a všetky ostatné preskakuje. A našou NOVINKOU je aj videoprezentácia vašej nehnuteľnosti, ktorú si môžete za pár minút vyhotoviť aj na mobilnom telefón, vložiť do počítača a následne pridať na freereality.sk k svojej nehnuteľnosti. Každé vídeo je automatický prezentované na YouTube. Celosvetový portál číslo 1 v prezentácií videi. .

 

8. Ak mi na mape ukazuje nesprávnu polohu nehnuteľnosti, čo mám robiť? 

Pokiaľ ste zadali polohu nehnuteľnosti do mapy nesprávne, stačí kliknúť na položku upraviť a zmeniť požadovanú lokalitu. 

Stačí ak sa po prihlásení na svoj účet a rozkliknutí inzerátu "postavíte" myškou na mapu v spodnej časti inzerátu a kliknutím a podržaním ľaveho tlačitka myši preiestnite značku na ľubovoľné miesto na mape.

 

9. Ako mám zadať svoj inzerát?

Kliknite na červený  banner "vložiť inzerát" + ZADARMO v hornej časti portálu freereality.sk a  vyplňte informácie o nehnuteľnosti, môžete pripojiť až 30 fotografia a taktiež NOVINKU video prezentáciu vašej nehnuteľnosti.Stačí kliknúť na pripojiť foto, nájsť si ju u seba v počítači a kliknúť na tlačidlo pripojiť. Inštrukcie vás povedú. Je to veľmi jednoduché. V prípade, že systém nebude schopný načítať vaše fotografie, stačí, keď nám pošlete e-mail na adresu kontakt@freereality.sk a pripojíte k tomuto e-mailu inkriminované fotografie. Nezabudnite napísať ID vašej inzercie, ktorá slúži na identifikáciu vašej nehnuteľnosti.


10. Aká veľkosť fotografií, videi a aké formáty sú akceptované?

Akceptujeme fotografie vo formáte  jpg, png alebo gif. Systém automaticky upraví fotografiu na potrebnú veľkosť. Max. veľkosť fotografie by mala byť 1 MB. Videa môžete vkladať v obviklom formáte a max. veľkosti 100 MB.


11. Kedy sa objaví môj inzerát na www.freereality.sk?

Výdodou inzercie na našom portály freereality.sk je že vaša nehnuteľnosť bude zobrazená IHNEĎ ako dokončite celý postup registrácie. Môžte si ju okamžite skontrolovať ako to vyzerá na portály www.freereality.sk a prípadne upraviť ak ste niečo zabudli alebo chcete zmeniť. 


12. V čom konkrétne mi môžete pomôcť?

My vám môžeme pomôcť predať alebo prenajať rýchlejšie a výhodnejšie nehnuteľnosť ako keby ste našu ponuku nevyužili.  S nami môžete nehnuteľnosť profesionálne inzerovať sami, poskytneme vám rady a informácie o tom, ako predať a pokiaľ sa necítite na samostatný predaj, sme schopní vám doporučiť jednu realitnú kanceláriu.


13. Čo ma čaká pri samostatnom predaji?

Je potrebné aby ste inzerovali nehnuteľnosti. A malo by to byť profesionálne, lebo konkurencia realitných kancelárii je vysoká a tie investujú značné čiastky. Preto sme tu i my, aby sme vám v inzercii vašej nehnuteľnosti pomohli. Musíte robiť prehliadky. A nakoniec, musíte urobiť zmluvu – najlepšie  s právnikom, vybehať si katastrálny úrad a pokiaľ musíte, tak aj zaplatiť daň z prevodu nehnuteľnosti. Nie je to jednoduché, ale je to vaše rozhodnutie, ktoré služby využijete prostredníctvom našho realitného portálu freereality.sk 


14. Čo ma čaká pri predaji cez realitnú kanceláriu?

Keď je dobrá realitná kancelária, tak sa nemusíte takmer o nič starať. Iba si vybrať tú pravú. Vieme Vám ODPORÚČIŤ spoľahlivú realitnú kancelárii vo vašom okolí pre prípad, že s atam rozhodnete. Bežná provízia pre RK  pri predaji je 3 - 5% a pri prenájme 1 resp. 2 mesčaný nájom. Ušetríte si veľa starostí a budete mať istotu, že predaj vašej nehnuteľnosti dobre dopadne. 


15. Prečo sa v dotazníku o predaji nehnuteľnosti pýtate, či je predávajúci ochotný spolupracovať s realitnou kanceláriou?

Uľahčuje to obchod všetkým zúčastneným. Je veľa vlastníkov, ktorí sa najprv pokúsia predať sami a po nejakej dobe sa z nejakého dôvodu obrátia na realitnú kanceláriu. Preto je tam uvedené, či má vlastník záujem spolupracovať s overenou realitnou kanceláriou.

 
16. U niektorých nehnuteľností je uvedený ako kontakt realitný maklér, finančný poradca, právnik,... Ako je to možné?

Niektorým vlastníkom vybavujú predaj právnici alebo finanční poradcovia preto, že im ten dotyčný vlastník dôveruje a chce využiť ich služieb pri predaji, alebo tam ten kontakt dodal až potom čo začal u nás inzerovať. Tým umožňuje flexibilne reagovať na situáciu, pokiaľ si z nejakého dôvodu zmyslí, že už nehnuteľnosť nechcú predávať sami a zverí to niekomu inému. Právnik robí zmluvy, finanční poradcovia vám zariadia výhodnú hypotéku realitný odborník sa postará o zvyšok. Títo vlastníci sa zbavili starostí z predaja a prehliadok a zverili to tým, o ktorých si myslia, že to zvládnu lepšie. Maximalizujú svoj úžitok. 


17. Ako nájdem inzerát svojej nehnuteľnosti na freereality.sk?

Tak ako iní užívatelia alebo potencionálni záujemcovia, choďte na vyhľadávanie nehnuteľností a zadajte cenu alebo nájom, ktorý zodpovedá vašej nehnuteľnosti. Vo výsledkoch vyhľadávania sa objaví aj vaša nehnuteľnosť. Niekedy je tam aj niekoľko strán z ponuky aj od iných inzerentov, preto nemusí byť tá vaša na prvom mieste, avšak po prehliadke niekoľkých inzerátov, uvidíte tu vašu. Ďalšia možnosť je, že využijete formulár pre Rýchle vyhľadávanie a zadáte mesto a typ nehnuteľnosti, poprípade rovno ID vašej nehnuteľnosti. V prvom prípade budete musieť opäť rolovať v ponuke nehnuteľností, ktoré zodpovedajú zadaným kritériám, v druhom prípade sa objaví iba vaša ponuka. 


18. Môžem dostať kópiu svojho on-line inzerátu?

Môžete si ho kedykoľvek vytlačiť z on-line internetových stánok freereality.sk


19. Čo mám napísať do nadpisu?

Využite tento priestor pre reklamný slogan na vašu nehnuteľnosť, niečo, čo vašu nehnuteľnosť vystihuje. Napríklad: „Priestranný 2izb. byt s balkónom“ alebo pre názov nehnuteľnosti, niečo ako „Rodinný dom s pozemkom 1 000m2.“ Slogan je potrebné vyplniť.


20. Čo mám robiť, pokiaľ je pri vyplňovaní dotazníka k popisu nehnuteľnosti uvedený iba výber zo zoznamu možností a žiadna možnosť nezodpovedá skutočnosti?

Výber z možností je založený na najviac obvyklých situáciách. Jedna možnosť sa vždy musí zvoliť, kvôli tomu, aby mohla byť vaša inzercia spracovaná. Aktuálnu informáciu môžete zmeniť v sekcii popis nehnuteľnosti, kde máte možnosť uviesť ľubovoľné informácie k nehnuteľnosti. 


21. Môžem pridať fotografiu po tom ako už bola moja inzercia aktivovaná?

Môžete pridávať fotografie až do počtu 30, prípadne aktualizovať. Prihláste sa v sekcii Registrácia. U nehnuteľností, ku ktorým chcete pridať fotografiu kliknite na odkaz upraviť a tu jednoduchým vyplnením formulára „Pridať fotografiu“ pripojíte fotografiu.

 

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky neváhajte nás kontaktovať a na vaše otázky odpovieme.

 

kontakt@freereality.sk

Nájsť inzerát podľa čísla

Partneri

Reality na AReality.sk

platba-mobilom-mini-banner-01.png zisk-manazment-logo.jpg